Menu
Super User

Super User

Zdaniem Ukraińców rzezi wołyńskiej nie było...

„Propagowanie kłamstw o rzekomej rzezi wołyńskiej” - taki argument posłużył na granicy polsko-ukraińskiej służbom specjalnym Ukrainy (SBU) do nie wpuszczenia Polaków udających się na uroczystości 71.rocznicy wymordowania ludności polskiej w Hucie Pieniackiej. Całą 50-osobową grupę przetrzymano na granicy do godz. 12, a o tej godzinie rozpoczynała się pod pomnikiem poświęconym pomordowanym msza święta, przybyła ona więc na miejsce kilka godzin po zakończeniu uroczystości.

Rosjanie chcą wyrzucić polski konsulat!

Sąd Arbitrażowy w Sankt Petersburgu wydał tzw. „list wykonawczy” umożliwiający usunięcie z budynku w którym dotychczas znajdował się polski konsulat, pracującym tam osób – informuje Informacyjna Agencja Radiowa.

Według agencji TASS, Konsulat Generalny RP jest jedyną zagraniczną placówką dyplomatyczną w północnej stolicy Rosji, która ma tego typu kłopoty.

Brazylijski Żyd broni Polaków przed oszczerczą kampanią nienawiści

Polska, proszę Pana

Wywiad przeprowadzony przez Juliusza Osuchowskiego z Josephem Nichthauserem

(Cześć pierwsza)

Juliusz Osuchowski: Skąd, proszę Pana, bierze się opinia, że Polacy są antysemitami. Kto te opinie rozgłasza. Czy inaczej: propaguje ja na cały świat?

Joseph Nitchthauser: Proszę Pana! Polski antysemityzm to jest straszne głupstwo. Ja tu walcze z moimi Żydami o to. Ja tu byłem przez osiem lat prezydentem Federacji Żydowskiej i zawsze z nimi walczyłem. Pokolenie które się tutaj urodziło, zostało nauczone przez swoich rodziców, którzy urodzili się w Polsce, ze Polak to antysemita.

Subskrybuj to źródło RSS

Fundacja W Imię Prawdy, KRS:0000473217, NIP: 701-039-10-23, REGON: 146821910

ul. Marii Konopnickiej 6/226, 00-491, Warszawa