Menu

Wrodzony „faszyzm” i „antysemityzm” Polaków? Oszczerstwa Johana Westerholma...

fot: wikipedia.org fot: wikipedia.org

Na Polaków spadła w ostatnich dniach kolejna fala oszczerstw, tym razem na tle konfliktu z afrykańskimi imigrantami w Szwecji. Johan Westerholm, publicysta z portalu ledarsidorna.se wyraził się o nas słowami: "Polacy faszyzm i antysemityzm mają wrodzony od czasów drugiej wojny światowej, dzięki temu Hitler miał pozwolenie na eksterminację Żydów, a nie jest to tajemnicą, że te obozy znajdowały się na polskiej ziemi i, że zamordowali więcej żydów niż nazistów. Byli dla nich bardziej okrutni niż Niemcy".

Wszystko zaczęło się od napastowania Polki w pociągu przez grupę imigrantów. Tzw. uchodźcy zaczęli wyrywać jej torebkę, obmacywać. Kobiecie dzięki pomocy osób znajdujących się na stacji udało się uciec, ale nasi rodacy znajdujący się w Szwecji postanowili nie pozostawiać sprawy bez stanowczej reakcji. Za pośrednictwem mediów społecznościowych skrzyknęli się w celu przytemperowania zapędów afrykańskich imigrantów przebywających w ośrodku Nynäshamn. Akcję unieszkodliwiła jednak szwedzka policja, która aresztowała Polaków za próbę pobicia uchodźców. To zaś dało pole do popisu lokalnym mediom. No i zaczął się jazgot.

Wspomniany Johan Westerholm zaczął w celu oczernienia Polaków wyciągać jakieś niestworzone historie o rzekomych faszystowsko-antysemickich tradycjach polskich, które miały skłonić do takiego a nie innego zachowania wobec uchodźców. To, co ci współcześni barbarzyńcy robili wcześniej, napastując niewinną polską kobietę, już w ogóle go nie zajmowało. Posłużył się więc podójną manipulacją, z jednej strony oskarżając naszych rodaków próbujących wziąć w obronę Polki mieszkające w Szwecji, z drugiej natomiast kreując fałszywy obraz historii naszej nacji.

Czy pismaczyna jest już na tyle zniewieściały i niezdolny do myślenia zdroworozsądkowymi kategoriami, że nie bierze w obronę zaatakowanej kobiety, potępiając w to miejsce ludzi, którzy reagują po męsku i próbując zrobić porządek z agresywnymi „gośćmi”? Czy jest tak głupim, niedouczonym ignorantem, że nie pamięta o swojej faszystowsko-antysemickiej historii, o Dywizji SS „Nordland”, która składa się w dużej częście ze Szwedów i walczyła po stronie III Rzeszy, podczas gdy polskie podziemie niemiecki reżim totalitarny zwalczało? To wszystko pokazuje nie tylko manipulatora ze środowiska publicystyki, to pokazuje także kompletne pomieszanie wartości panujące w krajach, gdzie tolerancja stała się najwyższą zasadą.

W związku z oszczerczą wypowiedzią Westerholma organizowany jest 27.02.2016 r. protest pod redakcją "Aftonbladet". Jesteśmy solidarni z aresztowanymi Polakami oraz uważamy, że demonstrację powinny wesprzeć także działania polskich władz dyplomatycznych!

-------------

 

 
Ostatnio zmienianywtorek, 23 luty 2016 19:27

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Fundacja W Imię Prawdy, KRS:0000473217, NIP: 701-039-10-23, REGON: 146821910

ul. Marii Konopnickiej 6/226, 00-491, Warszawa