Menu

Smarzowski potrzebuje 2,5 miliona złotych na zakończenie filmu "Wołyń". Komu nie podoba się tematyka filmu?

youtube.com youtube.com

Nowa produkcja Wojciecha Smarzowskiego nie może zostać ukończona na skutek braku funduszy. Produkcji brakuje 2,5 miliona złotych - taka kwota jest potrzebna na zakończenie prac nad filmem. Reżyser mówi, że bardzo trudno jest mu znaleźć sponsorów ze względu na tematykę obrazu.

Smarzowski podjął się wielkiej rzeczy, jaką jest realizacja filmu opowiadającego o przerażających mordach dokonanych na Polakach z Wołynia przez Ukraińców. Takiej produkcji bez wątpienia brakuje w naszym kinie.

Reżyser tak wypowiedział się o powodach dla jakich podjął się nakręcenia tego filmu i o tym dlaczego nie może znaleźć na niego pieniędzy:

– Mamy zmontowany prawie cały epicki film o ludobójstwie na Kresach. Mam nadzieję, że to będzie ważne kino. Pozytywnie wypowiadają się historycy i ludzie związani emocjonalnie z Kresami. Do zakończenia "Wołynia" brakuje jeszcze kilku kluczowych scen, których nie udało się nakręcić z powodów finansowych. Temat naszego filmu odstrasza. Spółki, firmy, banki, które zazwyczaj wspierają budżety na hasło ludobójstwo, rzeź, Ukraina, banderowcy od razu się wycofują. Temat tego filmu parzy i dlatego pieniędzy szukamy wszędzie, poza Rosją. Brakuje nam 2,5 miliona złotych, proszę o wsparcie.

Jeżeli uda się zebrać potrzebne pieniądze w najbliższym czasie to premiera "Wołynia" odbędzie się zgodnie z planem jesienią tego roku.

------------

Ostatnio zmienianysobota, 20 luty 2016 11:03

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Fundacja W Imię Prawdy, KRS:0000473217, NIP: 701-039-10-23, REGON: 146821910

ul. Marii Konopnickiej 6/226, 00-491, Warszawa