Menu

Mocne słowa Cejrowskiego! „Każdego Niemca należy za pysk prowadzić do Oświęcimia na przymusowe zwiedzanie!

fot. youtube fot. youtube

Podróżnik Wojciech Cejrowski jak zwykle w bardzo ostrych i konkretnych słowach wyrażą swoją opinię – tym razem na temat narodu niemieckiego.

W filmie, który krąży po internecie Cejrowski porusza teram Auschwitz.

– Oświęcim Polakowi kojarzy się z niemieckim obozem śmierci. Jak widzę Niemca, to zawsze mam kłopot. Ciągle są pracownicy tamtego systemu, którzy dziś pobierają państwowe emerytury oraz w niemieckich muzeach stoją obrazy polskie, które zostały wywiezione. One sobie tam stoją, są skatalogowane, są przedwojenne filmy i zdjęcia, gdzie te obrazy wiszą w Polsce, a to w kościołach, a to w muzeach i Niemiec tego nie oddaje. Skoro Niemiec tego nie oddaje, to każdy następny Niemiec, który tego nie oddaje, każde następne pokolenie, choćby było tych pokoleń pięćdziesiąt, dopóki nie odda tego, co ukradli, jest osobiście odpowiedzialny za to, co zrobili w Auschwitz – powiedział Cejrowski.

Zdaniem podróżnika, każdy Niemiec powinien odbyć obowiązkową wycieczkę do obozu w Auschwitz.

– Byłem tutaj (w Auschwitz – red.) w szkole podstawowej, w szkole średniej i raz na studiach. No i nie chcę tam chodzić. Widziałem dość. Nie potrzebuję tego zwiedzać, natomiast Niemca każdego powinno się za pysk prowadzać do Oświęcimia przymusowo na zwiedzanie. I takie na kolanach, 7 godzin. Żeby on dokładnie zobaczył każdy kamień i może jeszcze jakąś ścieżkę dla nich zrobić… Tak jak w Muzeum Powstania Warszawskiego można wejść do kanału, zrobiłbym w obozie taką ścieżkę, żeby Niemiec musiał założyć pasiak i żeby poczuł się tak, jak ofiary niemieckich „czynności zgodnych z ówczesnym prawem niemieckim”, które to prawo zostało demokratycznie ustanowione, bo Hitlera wybrali w demokratycznych wyborach – zakończył Cejrowski.

Za: parezja.pl

-------------

 
Ostatnio zmienianyczwartek, 21 styczeń 2016 21:30

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Fundacja W Imię Prawdy, KRS:0000473217, NIP: 701-039-10-23, REGON: 146821910

ul. Marii Konopnickiej 6/226, 00-491, Warszawa