Menu

Oszczerczy artykuł: "Polacy mają gigantyczny problem z kolaboracją i spontanicznymi pogromami na Żydach"!

Na stronie internetowej Irish Times pojawił się artykuł doczący tematyki Holokaustu, w którym zawarto oskarżenia względem postawy Polaków podczas II wojny światowej. Autorka zacytowała w tekście wydawcę i pisarza Gerry'ego Gregga, który  zarzuca Polakom liczne masakry na ludności żydowskiej, sugerując przy tym, że skala kolaboracji na terenie naszego kraju była ogromna! 

Artykuł i słowa reżysera demonstrują po raz kolejny, jak nikłe pojęcie o realiach okupacji Rzeczpospolitej przez Niemców mają różnej maści osobistości ze świata tzw. kultury i sztuki na zachodzie. Gregg powiedział m.in., że postawa Polaków była bardzo zbliżona do tej wykazywanej przez Litwinów. Przypominamy w tym miejscu, że w Polsce nie było takich postaci jak gen. Petras Kubiliunas oraz równie zaangażowanych formacji jak Sauguma, Lietuvos vietine rinktine czy krwawych Szaulisów, mordujących zarówno Polaków, jak i Żydów. Ale Gregg pewnie nie ma zielonego pojęcia, jaka jest ich historia! Twierdzi za to, że Polacy wybijali całe dziesięciotysięczne miasteczka żydowskie, dodatkowo czyniąc to zupełnie bez Niemców! Czy jest w stanie podać choćby jeden taki przykład? Oczywiście, że nie! Posługuje się więc samymi ogólnikami. 

My jednak podejmiemy próbę kontaktu z Greggiem, może nas oświeci. Damy Państwu znać, jeśli coś odpisze!

Poniżej link do artykułu:

http://www.irishtimes.com/life-and-style/people/tomi-reichental-we-as-a-human-race-have-to-find-ways-to-reconcile-1.2489471

----------------------

 

 
Ostatnio zmienianysobota, 09 styczeń 2016 21:19

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Fundacja W Imię Prawdy, KRS:0000473217, NIP: 701-039-10-23, REGON: 146821910

ul. Marii Konopnickiej 6/226, 00-491, Warszawa