Menu

Ukraina chce powrotu do tradycji banderowskich! A my im pożyczyliśmy 4 mld zł...

youtube.com youtube.com

Na Ukrainie tradycyjnie odbyły się obchody rocznicy urodzin przywódcy UPA Stepana Bandery. Oczywiście jak co roku wiele osób wyszło na ulice oraz pod pomniki mordercy Polaków, aby uczcić jego „dzielne” walki.

Manifestacja miała miejsce m.in. pod pomnikiem Bandery w centrum Lwowa i na kijowskim Majdanie, gdzie skandowano: „Przyjdzie Bandera i zaprowadzi porządek”.

Dodatkowo kilka tysięcy uczestników wiecu z pochodniami, flagami państwowymi i banderowskimi i portretami dowódcy OUN przeszło 1 stycznia przez centralne ulice Kijowa. Tradycyjne skandowano hasła: „Chwała Ukrainie” (wraz z członem „Bohaterom Chwała” będące zawołaniem UPA, a według niektórych mediów nie mające nic wspólnego z banderyzmem) i „Przyjdzie Bandera i zaprowadzi porządek”.

Lider partii Swoboda Ołeh Tiahnybok powiedział w czasie swojego odwołującego się do EuroMajdanu przemówienia:

– W czas wojny wszyscy wspominają o słowach i ideach Stepana Bandery.

W manifestacji uczestniczyli wspierani przez Polskę sprzętem defensywnym żołnierze walczący w Donbasie, a całość zabezpieczała milicja.

Brakuje nam słów. A dopiero co polskie władze pożyczyły Ukrainie 4 mld złotych w ramach wspomagania rozwoju kraju. Jak widać nikt tego nie docenia, wręcz przeciwnie...

parezja.pl, polskatimes.pl

----------

 
Ostatnio zmienianysobota, 02 styczeń 2016 23:27

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Fundacja W Imię Prawdy, KRS:0000473217, NIP: 701-039-10-23, REGON: 146821910

ul. Marii Konopnickiej 6/226, 00-491, Warszawa