Menu

Skandal! Niemcy dyskryminują Polaków, a faworyzują Arabów!

pixabay.com pixabay.com

Kolejna odsłona skandalicznego procesu dyskryminacji Polaków mieszkających w Niemczech. Sąd odrzucił pozew Wojciecha Pomorskiego, który domagał się odszkodowania za to, że miasto i urząd ds. dzieci i młodzieży zakazali mu rozmawiać w ojczystym języku z własnymi córkami – informuje dziennik „SuperExpress”.

Mężczyzna otrzymał zakaz wypowiadania się po polsku podczas nadzorowanych spotkań z dziećmi. Pomorski walczy z niemieckim Jugendamntem o pielęgnowanie polskiej tożsamości córek od wielu lat. Opiekę nad dziećmi otrzymała matka.

– Kontakty Pomorskiego z dziewczynkami nie spodobały się jednak urzędowi w Hamburgu. Jugendamnt zabronił ojcu rozmawiać po polsku przy Iwonie i Justynie, które są także obywatelkami Niemiec – czytamy w dzienniku.

Niemieccy urzędniczy tłumaczą, że ojciec nie może rozmawiać z córkami po polsku, gdyż jego dzieci nic nie rozumieją. Dlatego ojciec – nauczyciel germanistyki – wniósł sprawę do sądu. Mężczyzna domagał się przeprosin i odszkodowania w wysokości 15 tys. euro.

Proces najpierw został zawieszony, a gdy już doszło do jego rozstrzygnięcia – Polak przegrał. Zdaniem Wojciecha Pomorskiego niemieckie sądy dyskryminują Polaków, a władze tego kraju chcą wynarodowić jego córki.

Jak takie sprawy mają się w kontekście arabskojęzycznych imigrantów, dla których pojawiają się w telewizji specjalne kanały w ich języku, a orędzie kanclerz Niemiec Angeli Merkel okraszone jest arabskimi napisami?

se.pl

------------

Ostatnio zmienianypiątek, 01 styczeń 2016 18:04

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Fundacja W Imię Prawdy, KRS:0000473217, NIP: 701-039-10-23, REGON: 146821910

ul. Marii Konopnickiej 6/226, 00-491, Warszawa