Menu

To nie tak miało być…zupełnie nie tak. Żołnierze Wyklęci zasłużyli na większe honory!

fot. youtube fot. youtube

Nasi Żołnierze Niezłomni spoczęli na Powązkach. Powiedzmy sobie szczerze, że biorąc pod uwagę haniebne dzieje III RP i wieloletnią walkę o odnalezienie ich szczątków oraz batalię społeczeństwa o pamięć o nich - jest to pewien postęp i krok naprzód.

Niestety, pamiętając choćby ekshumację szczątków gen. Władysława Sikorskiego i jego późniejszy pochówek widzimy zasadniczą różnicę. Generała pochowano ponownie w sposób godny oraz w trumnie o normalnych rozmiarach. W niedzielę 27 września na Powązkach z uwagi na niewielki teren poznaczony pod „Panteon” - w „Panteoniku” zamiast trumien spoczęły szczątki naszych narodowych bohaterów umieszczone w małych „trumienkach-kontenerkach”. Wymuszone zostało to koniecznością pomieszczenia ich się w trzypoziomowych grobach-szufladkach.

Ktoś może powiedzieć, że się czepiamy. Pytamy, więc Naszych Czytelników czy uważają, że władze zrobiły wszystko by oddać należną cześć narodowym bohaterom, którzy podjęli beznadziejną walkę z komunistami o wolną Polskę?Naszym zdaniem uczyniły to gorączkowo w przedwyborczym pośpiechu i nie tak jak Żołnierze Niezłomni na to zasłużyli. Ta uroczystość powinna być poprzedzona wielkimi medialnymi przygotowaniami z masowym udziałem całego społeczeństwa. Przez stolicę w tym dniu powinny przemaszerować setki tysięcy Polaków przy udziale najwyższych władz państwowych i kościelnych.

To nie tak miało być…zupełnie nie tak – zwłaszcza, jeżeli przypomnimy sobie medialny alert oraz zaangażowanie władzy i jedynie słusznych mediów podczas pogrzebu zbrodniarza i zdrajcy Jaruzelskiego. Naszym zdaniem PRL-bis trwa i ma się dobrze.

---------------

Ostatnio zmienianysobota, 03 październik 2015 18:51
Mirosław Kokoszkiewicz

Publicysta "Warszawskiej Gazety"

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Fundacja W Imię Prawdy, KRS:0000473217, NIP: 701-039-10-23, REGON: 146821910

ul. Marii Konopnickiej 6/226, 00-491, Warszawa