Menu

Gross idzie na otwartą wojnę z Polską! Padają kolejne oszczercze pomówienia wobec naszej historii!

fot. wikipedia fot. wikipedia

Na łamach internetowego wydania niemieckiej gazety Die Welt Jan Tomasz Gross po raz kolejny dokonuje ataku na przeszłość Polski. Tym razem posuwa się jednak w swych oskarżeniach o wiele dalej! Zresztą – jego zarzuty nie dotycząc wyłącznie historii...

Znany z doszukiwania się rzekomego „polskiego antysemityzmu” autor, raczej histeryk niż historyk, w swoim tekście opublikowanym 13 września na stronie niemieckiego dziennika wypowiedział Polsce otwartą wojnę. Mówiąc o wojnie nie przesadzamy. Jest to określenie adekwatne do rangi zarzutów stawianych naszemu narodowi w oszczerczym artykule Grossa. Wszystko zaczyna się od jakże aktualnego tematu uchodźców. Gross zarzuca Polakom, że nie chcą przyjąć imigrantów przybyłych do Europy z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, wskazując, że polskie społeczeństwo jest ksenofobiczne i nietolerancyjne. Ten osąd już sam w sobie jest bulwersujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, kim są uchodźcy i jakie zagrożenia może nieść za sobą ich przyjmowanie. To, że przeważająca część Polaków nie ma zamiaru gościć w swoim kraju ludzi, którzy w większości znaleźli się na Starym Kontynencie nielegalnie, wcale nie prowadzi do wniosku, że jesteśmy nietolerancyjnymi ksenofobami. Chciałoby się raczej powiedzieć, że Polacy zawsze byli znani z tego, że są gościnni. W imię źle pojętej gościnności nie można jednak stracić głowy i przyjmować każdego, niezależnie od tego jak się tutaj znalazł i co sobą reprezentuje.

Dla Grossa był to jednak punkt wyjścia do tego, by powiedzieć, że polskie społeczeństwo zawsze było takie wstrętne. Okrutnie prześladowano w nim mniejszości, a zwłaszcza Żydów. Kulminację nienawistnych wywodów Grossa stanowi stwierdzenie, że podczas II wojny światowej „Polacy zabili więcej Żydów niż Niemcy”. Aż się wierzyć nie chce, gdy się to czyta, ale takie słowa widnieją na stronie Die Welt! Proszę także zwrócić uwagę na ten obrzydliwy paradoks – oczywiste kłamstwo oczerniające Polaków zostało umieszczone na portalu niemieckiej gazety! Czy historyczna rzeczywistość naprawdę rozmyła się już do tego stopnia!?

Za coś takiego Gross powinien dostać zakaz wstępu na terytorium Rzeczpospolitej! Nie zaszkodziłby też ostry komunikat władz w tej sprawie. Cofnięcie orderu państwowego, który kiedyś otrzymał od Aleksandra Kwaśniewskiego! I może jeszcze skierowanie na terapię leczniczą przeciwko polonofobii. Jak wojna, to wojna..!

--------------------

 

 
Ostatnio zmienianywtorek, 15 wrzesień 2015 16:14

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Fundacja W Imię Prawdy, KRS:0000473217, NIP: 701-039-10-23, REGON: 146821910

ul. Marii Konopnickiej 6/226, 00-491, Warszawa