Menu

Tego jeszcze nie było! "Antysemickie" kurtyny wodne w Auschwitz!

fot. youtube fot. youtube

Nie ma już chyba żadnej sprawy wokół Muzeum Auschwitz się rozgrywającej, żeby środowiskom żydowskim nie kojarzyła się z polskim antysemityzmem. Tym razem jednak turyści z Izraela sięgnęli szczytów absurdu.

Antysemityzm polski przejawił się oto w ustawionych przy wspomnianym Muzeum, kurtynach wodnych. Oburzenie turystów izraelskich było autentyczne i oczywiście uzasadnione. W związku z tym obiegło już niemal cały świat.

Co się tak naprawdę stało? Muzeum Auschwitz-Birkenau postanowiło zapobiec ewentualnym negatywnym skutkom tropikalnych upałów dni ostatnich i zamontowało przy wejściu kurtyny wodne. Oczekujących w kolejce i przechodzących, spryskują one chłodną mgiełką i dają chwilową choćby, ulgę. Nie wszystkim się ten pomysł spodobał. Izraelskim turystom kurtyny wodne skojarzyły się z niemieckimi komorami gazowymi. Nie pomogły tłumaczenia rzecznika Muzeum, że to dla zapobieżenia omdleniom, które się zdarzały.

Tyle informacji na stronach „zaprzyjaźnionych mediów”

– W takim miejscu powinno się pomyśleć o skojarzeniach, jakie mogą wywołać te prysznice. Jeśli chce się ochłodzić zwiedzających, trzeba pomyśleć o innym rozwiązaniu. Widok tych wszystkich spryskiwaczy nie był przyjemny ani dla mnie, ani dla wielu innych Żydów – mówił jeden z turystów z Izraela…

Jak się poszpera, to jednak znaleźć można. Tym razem na stronach fakt.pl. Obok wyjaśnień rzecznika, przytoczono tam tekst władz Muzeum z jego FB profilu: - Spryskiwacze w żadnym wypadku nie przypominają instalacji, którymi do komór gazowych doprowadzany był Cyklon B. Niemcy rozpylali gaz przez dziury w suficie lub wywietrzniki w ścianach, trudno nam więc skomentować oskarżenia o nawiązywaniu do tragicznej historii obozu.

Za: polskaniepodlegla.pl

----------------------

Ostatnio zmienianyśroda, 02 wrzesień 2015 15:58

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Fundacja W Imię Prawdy, KRS:0000473217, NIP: 701-039-10-23, REGON: 146821910

ul. Marii Konopnickiej 6/226, 00-491, Warszawa