Menu

Film o Rotmistrzu Pileckim już wkrótce trafi do kin!

Za niespełna miesiąc będziemy mogli zobaczyć film o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. 25 września fabularyzowany dokument pt. Pilecki, w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego, trafi do kin.

Film powstał całkowicie z pieniędzy darczyńców. Jak bywa w przypadku produkcji dotyczących prawdziwej polskiej historii i jej Bohaterów, nie uzyskał żadnych dotacji z państwowych instytucji. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

- Zgodziłem się zagrać w nim z powodu postaci Pileckiego. Drugim czynnikiem był scenariusz, który pokazuje przekrój życia rotmistrza. Pilecki miał w sobie coś poetyckiego, uwodzącego. Scenariusz oddał głos Pileckiemu, jest mocno subiektywny, napisany z pozycji rotmistrza, bo większość narracji to jego wspomnienia. Autor scenariusza - dokumentalista - oparł się przede wszystkim o wspomnienia syna rotmistrza, ekspertem jest też Adam Cyra - pracownik muzeum w Oświęcimiu. Ta formuła pokazuje, że wypowiedzi jeszcze bardziej uwiarygadniają tę historię i udowadniają, że to nie jest tworzenie legendy. Pilecki miał swoje słabości, wahania, ale miał jasność celu, wyraźny kręgosłup moralny. To człowiek ogromnie wierzący i to mu pomagało – mówi o swojej roli odtwórca postaci Rotmistrza, Marcin Kwaśny.

------------------------

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 27 sierpień 2015 22:27

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Fundacja W Imię Prawdy, KRS:0000473217, NIP: 701-039-10-23, REGON: 146821910

ul. Marii Konopnickiej 6/226, 00-491, Warszawa