Menu

Poniżono polskiego sportowca! Głowackiemu zaproponowali pas z nazwiskiem Niemca!

fot. youtube fot. youtube

Krzysztofowi Głowackiemu, który pokonał przez nokaut niemieckiego boksera Marco Hucka i odebrał mu pas WBO kategorii junior ciężkiej, zaproponowano po zwycięskiej walce pas z wygrawerowanym nazwiskiem… Niemca.

Organizatorzy walki tak wierzyli w niemieckiego zawodnika, że nie przygotowali pasa z nazwiskiem Polaka! Głowacki odmówił przyjęcia zaproponowanego pasa.

Nic i nikt nie jest w stanie odebrać Polakowi tytułu mistrza świata – jest czwartym Polakiem w historii zawodowego boksu, który założy pas mistrzowski. Akcji z jedenastej rundy, kiedy Głowacki dwa razy posłał Hucka na deski, zakończonej nokautem (Huck mało nie wypadł przez liny) nie powstydzili by się najwięksi pięściarze. Żal tylko, że na tego typu imprezach jesteśmy lekceważeni. Pozostaje żywić nadzieję, że zostanie w tej sprawie wystosowany jakiś protest, bo jest to sytuacja w rywalizacji na poziomie mistrzostw świata, niedopuszczalna.

Mistrz Krzysztof Głowacki, kilkadziesiąt godzin po walce był już w rodzinnym Wałczu. Witało go kilkadziesiąt osób, skandując: "mistrz, mistrz". Niestety, pasa mistrzowskiego nie mogli zobaczyć, nasz zawodnik będzie musiał na niego poczekać.

Za: sport.se.pl

--------------------------

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 17 sierpień 2015 15:11

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Fundacja W Imię Prawdy, KRS:0000473217, NIP: 701-039-10-23, REGON: 146821910

ul. Marii Konopnickiej 6/226, 00-491, Warszawa