Menu

Walka potomków UB-eków z potomkami AK-owców, czyli jak Michnik i "Wyborcza" niszczą dobre imię Żołnierzy Wyklętych

Robert Radwański, ojciec naszych znanych tenisistek w wywiadzie dla tygodnika "W Sieci" użył niezwykle trafnego sformułowania: "Dziś mamy starcie trzeciego pokolenia AK z trzecim pokoleniem UB". Najlepszym tego przykładem są działania Adama Michnika i jego "Gazety Wyborczej", która za wszelką cenę chce zniszczyć dobre imię Żołnierzy Niezłomnych.

Czytaj dalej...

Pamiętamy! Bartoszewski, Geremek i Mazowiecki byli przeciwni odznaczeniu Orderem Orła Białego Witolda Pileckiego

Rotmistrz Witold Pilecki to bezapelacyjnie jeden z największych bohaterów w historii Polski. Jednak byli ludzie, którzy chcieli zniszczyć jego legendę, a wśród nich Władysław Bartoszewski, prof. Bronisław Geremek i były premier Tadeusz Mazowiecki, którzy blokowali odznaczenie Pileckiego pośmiertnie Orderem Orła Białego.

Czytaj dalej...

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jedyne takie święto

Obchodzimy dziś święto, które na stałe wpisało się do kalendarza każdego Polaka. Zostało ustanowione na 1 marca – rocznicę zamordowania członków IV Zarządu WiN-u dowodzonego przez Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. To wydarzenie pozostaje symbolicznym wyrazem walki żołnierzy podziemia antykomunistycznego z okupantem Polski.

Czytaj dalej...

Wrodzony „faszyzm” i „antysemityzm” Polaków? Oszczerstwa Johana Westerholma...

Na Polaków spadła w ostatnich dniach kolejna fala oszczerstw, tym razem na tle konfliktu z afrykańskimi imigrantami w Szwecji. Johan Westerholm, publicysta z portalu ledarsidorna.se wyraził się o nas słowami: "Polacy faszyzm i antysemityzm mają wrodzony od czasów drugiej wojny światowej, dzięki temu Hitler miał pozwolenie na eksterminację Żydów, a nie jest to tajemnicą, że te obozy znajdowały się na polskiej ziemi i, że zamordowali więcej żydów niż nazistów. Byli dla nich bardziej okrutni niż Niemcy".

Czytaj dalej...

Cenckiewicz ostro o zaniedbaniach IPN. „Dlaczego córka gen. Kiszczaka obecna była przy oględzinach dokumentów?”

Historyk Sławomir Cenckiewicz, w oświadczeniu zamieszczonym na swoim FB-owym profilu, wymienił zaniedbania pionu śledczego IPN w sprawie ukrycia „przez osobę do tego nie uprawnioną dokumentów podlegających przekazaniu do IPN”, zarekwirowanych w domu generała Kiszczaka. Cenckiewicz pisze:

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Fundacja W Imię Prawdy, KRS:0000473217, NIP: 701-039-10-23, REGON: 146821910

ul. Marii Konopnickiej 6/226, 00-491, Warszawa